Перевалка цементу | Керівництво по Вибору стивідорних компаній

Вся необхідна інформація для вірного вибору стивідорної компанії для забезпечення правильної та безпечної перевалки цементу в морському порту України

Сегодня, большую роль в экономике страны играют как импорт, так и экспорт, благодаря которым многие отрасли не только держатся на плаву, но и достаточно успешно развиваются. Одной из них, по праву является транспортная отрасль морских перевозок судами, с множеством сопутствующих услуг, без которых трудно представить этот процесс.

Одной из важнейших задач при транспортировке груза является перевалка, от скорости и качества которой зависит дальнейший успех перевозки товара. Достаточно часто к таким услугам прибегают владельцы товаров, относящихся к строительной отрасли.

Фаворитами среди стройматериалов, подвергаются перевалки есть сыпучие грузы.

Перевалка цемента: составляющие процесса и особенности

Необхідно відзначити, що цемент є беззмінною складової будь-якого будівництва, а Україна досить багата покладами мінерально-сировинних компонентів цього продукту, на відміну від Європи, сировинна база якої в даному сегменті вичерпана.
Тому, безліч країн здійснюють купівлю цього товару саме з України, при цьому процес транспортування в обов'язковому порядку має на увазі перевалку цементу, як його складову.
перевалка цемента

Основні етапи перевалки цементу:

 • приймання сипучого сировини за допомогою транспортування автомобільним або залізничним транспортом, в залежності від граничної вантажопідйомності і місця розташування;
 • відвантаження цементу на критий склад, в зв'язку з неможливістю зберігання цього товару на майданчиках відкритого типу;
 • погрузка сипучого вантажу на судно-транспортувальник, за умови відповідних погодних умов, у зв'язку зі специфікою вантажу;
 • процес проходження митного контролю товару;
 • перевірка вантажу брокерами на митниці;
 • обов'язкове оформлення всього числа необхідних експортно-імпортних документів, відповідно до нормативних актів країни та ближнього зарубіжжя;
 • супровід перевалки цементу в порту на судно;
 • складання звітної документації та інших фінансових документів.

специфіка товару

Цемент, як продукт будівельної галузі, залежить від наявності на профільних підприємствах вапнякових і глиняних кар'єрів, які є складовими цього товару. Завдяки отриманню найменшої фракції гіпсу і клінкера можна з легкістю отримати вищезгаданий продукт.
Вітчизняний цемент є досить якісним, завдяки чому цінується на світовому ринку і відповідає багатьом світовим стандартам.

Умови для зберігання цементу в порту

Прибережна зона Чорного моря має достатню кількість існуючих і безліч майданчиків для плануються до будівництва терміналів зі зберігання і перевалки цементу. Величезне значення має географічне положення порту, його глибоководних, темпи розвитку його інфраструктури, наявність комунікацій інженерно-транспортної характеру.

Транспортування цементу до перевалочною зоні

З огляду на географічні умови заводу-виробника цементної сировини, замовник вибирає найбільш прийнятні умови транспортування вантажу. Найчастіше це транспортні послуги автомобільних засобів, залізниці або комбіновані, що включають послуги транспорту річкових портів, автомобільних фур і поїздів. 
перевалка цемента в морском порту

Перевалка цементу

Після транспортування цього сипучого вантажу на цементний термінал порту, оцінюються його приймальня і, звичайно ж, відвантажувальних потужності для визначення точної суми оплати послуг.

Орієнтовна вартість перевалки

Фінансові показники з перевалки цементу в більшості випадків становить близько 5 - 10% вартості товару на внутрішньому вітчизняному ринку. Тому усереднені показники перевалки включають в себе ціну самого вантажу, а також амортизацію, вартість тари і роботи фахівців.

Вимоги до портових складах зі зберігання цементу

Основним, серед умов охорони навколишнього середовища при зберіганні такого сипучого вантажу, як цемент на складах порту є механізм очищення повітря і обладнання від пилить складової цементу. Тому, в першу чергу, склади повинні мати прекрасну аспірацію і герметизацію стиків приміщення.
Крім складів, важливу роль при перевалці цементу, як сипучого товару, що утворює величезну кількість пилу має і захищеність портових кранів. Ці умови прекрасно задовольняють портові крани, що мають закриту гідравлічну систему.
перевалка цемента ТТГ Форвард

Питання охорони навколишнього середовища

Такий процес, як перевалка цементу супроводжується атмосферними викидами в навколишнє середовище у вигляді пилу, тому до операторам морських терміналів висуваються вимоги щодо забезпечення гранично допустимих норм цих викидів.
Існують норми, які регламентують граничні викиди в атмосферу твердих частинок, які не тільки осідають на прилеглій території, водні ресурси, а також створюють загрозу людським життям, флорі і фауні.
Тому, стан екологічного середовища в довколишніх портових містах часто не тільки не відповідає санітарним нормам, а й загрожує подальшому нормальному функціонуванню.

Мінімізація шкідливих викидів при перевалці

Щоб зробити процес перевалки цементу в порту більш безпечним, необхідно дотримуватися наступних правил:
 1. виконувати технологічні заходи, які мають на увазі оптимізацію перевалочних процесів і вірне розташування виробничого обладнання;
 2. організація задовольняє норми процесу аспірації і провітрювання приміщень;
 3. достатнє зволоження повітря і організація знепилювання;
 4. розробка технологічних карт перевалки цементу в найбільш оптимальному варіанті, для запобігання надмірного утворення пилу, а також, з урахуванням переважаючого напрямку вітру в бік житлових масивів і акваторії моря.

Устаткування, що використовується при перевалці вантажів

 • гідравлічні навантажувачі являють собою інноваційне вантажно-перевантажувальний обладнання, яке прекрасно справляється не тільки з перевалкою цементу, а й з різними пиломатеріалами та металоконструкціями. Двигуни таких навантажувачів як правило дизельні або електричні. Гідравлічні навантажувачі прекрасно забезпечують всі умови перевалки цементу, завдяки можливості здійснення перевантаження як в біг-бегах, так і в іншій тарі;
 • навісне обладнання, яскравим прикладом якого можуть виступати ковші для навантаження цементу з достатньою його місткістю;
 • телескопічні навантажувачі;
 • пневматичні транспортують кошти;
 • використання машин комбінованого типу, завдяки яким можливо виробляти як розвантаження, так і навантаження такими сипучими вантажами, зокрема, як цемент.

Процес перевалки цементу і його основні операції

Головні дії, які супроводжують перевалки цементу, це навантажувальні і розвантажувальні операції, що ж кожна з них представляє.
Навантаження цементу за допомогою суднонавантажувальних машин і устаткування. Завдяки використанню цих навантажувачів, вплив шкідливих чинників на навколишнє середовище мінімізується, так як пилеулавлівателі і аспірація в даному випадку працюють на повну потужність. 
Під час протікання процесу перевалки цементу відбувається зважування товару в потоці, вантаж при транспортуванні за допомогою укривной стрічки чудово захищений від атмосферних опадів.

Види суднонавантажувальних машин:

 • мобільного модифікації на колісному ходу, якщо цього дозволяють умови;
 • стаціонарного типу дії, без можливості пересування;
 • мобільні навантажувачі на рейковому ходу.

Машини для розвантаження судів при перевалці цементу

У разі необхідності розвантаження цементу в стислі терміни, раціонально і досить ефективно використовувати судоразгрузочние машини на пневматичному ходу. Спочатку, як правило, цемент транспортується з трюму корабля до розвантажувального вузла.
Наступним етапом цього процесу є передача сипучого вантажу до транспортного засобу, при цьому є можливість зважування без переривання інших функцій. 

Як правило, розвантажувачі обладнані не тільки дистанційним управлінням з причалу судна, дозиметром від перевантажень, прекрасної аспірацій та уловлювачами пилу, а також ротаційними розпушувачами, які дозволяють отримувати і відповідно транспортувати цемент без втрати сипучості.

Варіанти і модифікації розвантажувального обладнання:

 • стаціонарне, що не знімне обладнання, яскравим прикладом якого можуть служити причальні або навісні машини, виконують свої функції однаково якісно, ​​відрізняються між собою лише умовами виконання розвантажувальних робіт;
 • суднові розвантажувачі мобільного типу рейкової модифікації при подальшому сприянні з залізничними складами;
 • мобільні розвантажувальні машини, мають колісну базу.
Залишилися
питання?

Партнери