Перевалка мінеральних добрив. Азотних добрив і Перевалка Селітри

Детальний керівництво для вибору правильного підрядника для перевалка мінеральних добрив в морському порту України

Сьогодні, досить динамічно розвивається на тлі загального вантажообігу в Україні та експорт мінеральних добрив. Цей процес нерозривно пов'язаний з перевалкою азотних добрив і перевалкою селітри в морських портах України.
Необхідно відзначити, що напрямки морського експорту зростають набагато швидше ніж сухопутні, і ця галузь має постійний і динамічний ріст.

Показники пропускної здатності морських терміналів 

Критеріями потужності морських терміналів є структура вантажопотоку, її безперебійність і можливість підходу транспорту, як морського, так і бере участь в перевалці товарів.
Щоб процес перевалки виконувався безперебійно, повинен бути баланс попиту і потужності терміналу.

Склад процесу перевалки добрив:

 • розфасовка і подальша навантаження товару;
 • транспортування мінеральних добрив в порт;
 • зберігання товару в порту при необхідності;
 • відправка замовнику вантажу.

Складові процесу фасування і навантаження добрив

В першу чергу, необхідно правильно розфасувати вже готові мінеральні добрива по видам або складу. Потім виконуються вантажні роботи для подальшого транспортування в порт.
Перед транспортуванням добрив необхідно їх попередньо обробити засобами для хімічного захисту. Цей процес виконується в зв'язку зі специфікою взаємодії мінеральних добрив з водою, реакція яких призводить до псування товару.

Доставка мінеральних добрив в порт

Обов'язковою умовою транспортування будь-яких добрив до території порту є чітке відстеження й супроводження товару. Мінеральні добрива, потрапляючи в перевантажувальні термінали піддаються подальшій фасування. Далі, на території порту відбувається зважування товару з тарою та без тари, потім виконується оформлення митної документації.

Зберігання добрив в порту і відправка

При зберіганні вантажу в порту, в першу чергу необхідно дотримуватися умови, зазначені виробником. Мінеральні добрива, як правило, зберігаються в портових складах протягом декількох днів до відправки, під час оформлення митної документації на товар.

Що таке мінеральні добрива?


Щоб розібратися в складі і властивостях мінеральних добрив, необхідно звернутися до хімічної термінології, згідно з якою:
мінеральні добрива - це сполуки неорганічного характеру, які в своєму складі містять корисні і необхідні для всіх рослин елементи живлення, які сприяють підвищенню життєстійкості і врожайності рослин.

Азот, в свою чергу, є життєво важливим елементом і основою всього живого, макро- і мікроорганізмів, в тому числі. Тому, азотні добрива підвищують рівень вмісту азоту в рослині, сприяють ущільненню кореневої системи і всієї рослини в цілому.
Мінеральні азотні добрива відрізняються один від одного відсотковим вмістом азоту в них. 

Класифікація азотних добрив:

 1. нітратні - це селітра кальцієвої або натрієвої природи;
 2. амонійні - містять в своєму складі амоній;
 3. амонійно-нітратні - це група мінеральних добрив, що об'єднує в собі нітратні і амонійні властивості;
 4. амидная група добрив, яскравим прикладом яких є сечовина. Важливою особливістю цього типу добрив є наявність фосфору і калію в складі;
 5. рідкі аміачні добрива.

Переваги добрив азотного типу:

 • харчування рослини корисними для зростання будь-яких рослин амінокислотами;
 • прискорення розвитку і росту вегетаційної системи рослини (починаючи від кореневої системи, і закінчуючи листами);
 • посилення та активізація загального стану грунту і його мікрофлори;
 • збільшення насичення мінеральними речовинами грунту;
 • зростання складу таких елементів грунту, як карбон і нітроген;
 • прискорення відновних процесів рослин;
 • збільшення врожайності.

Селітра і її різновиди


Селітра - це сечовина, яка містить велику кількість азоту. Буває чимало видів цього мінерального добрива, найбільш поширеними є її аміачна, кальцієва і натрієва різновиди.

Перевалка мінеральних добрив

Одним з найбільш бюджетних способів транспортування мінеральних добрив на експорт є їх перевезення навалом. Найчастіше, добрива транспортуються в однокомпонентному вигляді, який передбачає подальше приготування комплексних варіантів добрив.
Необхідно відзначити, що велику частину вітчизняних перевезень різних добрив судами становить гуманітарна допомога менш розвиненим або нужденним країнам.

Особливості перевалки мінеральних добрив
Мінеральні добрива - це досить специфічний вантаж, який вимагає особливих умов зберігання, тому не кожен порт в своєму арсеналі має склади, що задовольняють такі вимоги.

Тара для добрив

При перевалки сипучих мінеральних добрив, наприклад, селітри або азотних однокомпонентних його різновидів, досить затребуваним видом упаковки є біг беги. Ці мішки задовольняють всі умови до стійкості, довговічності, вантажопідйомності і екологічності упаковки. Крім того, вони представлені в широкому асортименті.
 
Зарубіжні приклади терміналів з перевалки мінеральних добрив
Вітчизняні термінали і склади дещо відрізняються від своїх зарубіжних аналогів протяжністю, модифікацією, оснащеністю і обладнанням.

Види критих складів для зберігання селітри та інших добрив:

 • шатрові модифікації складів арочної конструкції, які дозволяють зберігати одночасно, дві і більше різновиди мінеральних добрив;
 • склади купольного типу (конструкція «геодезичний купол», що відрізняється своєю приголомшливою економічністю).

Ближнє зарубіжжя і країни Євросоюзу успішно використовують при навантаженні і перевалці мінеральних добрив таку упаковку, як біг беги. Саме вони стали незамінні при транспортуванні великих партій селітри і азотних добрив, що мають суху і сипучу консистенцію.

Подробиці транспортування і перевалки мінеральних вантажів


Початкове транспортування мінеральних добрив до території порту може виконуватися як автомобільним, так і залізничним транспортом. У практиці перевезень залізничними складами досить часто в сучасності використовуються закриті вагони, іменовані вагонами-Минераловоз.
Такі склади не вимагають додаткової упаковки, вони завантажуються насипом. Конструктивні особливості вагона дозволяють завантажувати добрива за допомогою механізмів через спеціальні люки, розташовані на даху.

Види обладнання для перевалки добрив

Найпоширенішими погрузчиками для вантажів у вигляді мінеральних добрив це стаціонарні машини і обладнання мобільного типу. 
Завдяки своїй мобільності, таке обладнання дозволяє розвантажувати мінераловози, за допомогою обладнання під люками для розвантаження, тобто, самопливних виконувати розвантаження.
Якщо добрива мають гранульовану структуру, щоб запобігти її руйнування, використовують стрічкове конвеєрне обладнання. За умови відсутності структури такого типу, широко застосовуються пневмовакуумний насоси або транспортери шнекового типу.


 

Запорука успішної перевалки добрив

Щоб уникнути тривалого простою, необхідно чітко, злагоджено і в строк виконати підготовку перевалочного обладнання (крани або інші навантажувачі). Крім того, необхідно залучити грамотних логістів для розрахунку вірного і найбільш вигідного маршруту.


Переваги перевалки мінеральних добрив

Сьогодні, з легкістю можна отримати найповніший комплекс транспортно-перевалочних послуг щодо будь-яких мінеральних добрив.
Запорукою успіху є правильна і своєчасна організація зберігання та перевезення. Наближеність до портових терміналів гарантує клієнту швидке і акуратне транспортування вантажу.
Крім того, перевантаження добрив може здійснюватися прямим способом, без транзитного складування мінеральних добрив на терміналах або складах порту. Подальша фасування добрив в біг-беги може виконуватися безпосередньо з вагонів поїзда.

 
 
Залишилися
питання?

Партнери